29 Травня,
11:24

Як уникнути інсульту?

30.10.2016 10:11
За статистикою кожної другої секунди у світі у когось виникає інсульт, а кожної шостої – від інсульту, на жаль, назавжди переривається одне життя...

Близько 26 мільйонів українців страждають на серцево-судинні захворювання. Понад 12 мільйонам українцям встановлений діагноз «артеріальна гіпертонія», яка є основним фактором ризику виникнення інсульту. Щорічно інсульт переносять 100 тисяч наших співвітчизників. Якщо Ви не байдужі до себе і своїх близьких, піклуєтесь про своє здоров'я та бажаєте здоров'я і повноцінного довголіття своїм близьким, якщо Ви хочете дізнатись як запобігти інсульту – ця інформація саме для Вас.

Що таке транзиторна ішемічна атака?


Транзиторна ішемічна атака (ТІА) або «міні-інсульт» виникає тоді, коли потік крові по одній із судин головного мозку припиняється на короткий час (не більше 60 хвилин). Це ще не інсульт, але тривожний знак загрози його розвитку в майбутньому, оскільки механізм виникнення цих двох станів однаковий, але втрата функцій (заніміння руки чи ноги, порушення зору або мовлення) після перенесеної транзиторної ішемічної атаки часто буває зворотною і згодом ці функції відновлюються.

Що таке ішемічний інсульт?


«Ішемічний інсульт»
означає, що потік крові по мозковій судині, яка живить мозок киснем та іншими необхідними для життєдіяльності речовинами, припиняється, і мозкові клітини в зоні порушення кровоточу гинуть. На мові лікарів це має назву «інфаркт мозку». При загибелі мозкових клітин людина втрачає контроль над функціями, за які відповідала ушкоджена ділянка мозку. Кожній третій інсульт – фатальний. Для відновлення втрачених функцій після перенесеного інсульту може знадобитись шість і більше місяців. Тільки 10% хворих повністю відновлюються і повертаються до активного повноцінного життя.

Які причини призводять до ТІА або ішемічного інсульту?

Закупорення тромбом судини, що живить відповіді ділянки мозку – найбільш поширена причина розвитку інсульту та транзиторної ішемічної атаки. Існує два шляхи розвитку мозкової катастрофи: перший – коли тромб формується безпосередньо в мозковій судині, на місці атеросклеротичної бляшки (це так званий атеротромботичний інсульт), і другий – коли тромб формуються в іншому місці організму і, відірвавшись, заноситься з током крові у головний мозок, викликаючи інсульт (емболічний інсульт).

Найпоширеніші симптоми інсульту
 1. Раптова слабкість, заніміння, параліч половини тіла або обличчя, руки, ноги.
 2. Раптовий інтенсивний головний біль, який хворі описують як найжахливіший біль у житті.
 3. Раптове порушення чіткості зору.
 4. Раптове порушення мовлення (людина не може говорити або розуміти мову).
 5. Раптове запаморочення, втрата координації рухів, нудота, блювання, іноді втрата свідомості.
Інсульт може статися, якщо не проводити ефективну профілактику цієї хвороби.

На жаль, у тих, хто переніс інсульт або транзиторну ішемічну атаку, дуже високий шанс розвитку повторного інсульту. За даними наукових досліджень, у осіб що перенесли інсульт, вірогідність повторного інсульту вища у 15 разів порівняно з тими, у кого інсульту не було. Стан судин мозку, уражених атеросклерозом та схильність системи згортання крові до утворення тромбів зумовлюють це ускладнення. Доведено, що ризик повторного інсульту може сягати 30% протягом першого року після перенесеної хвороби та дещо знижується у наступні роки.

Зниження ризику розвитку інсульту


На сьогоднішній день розроблені рекомендації щодо ефективності профілактики розвитку первинних, повторних інсультів і ТІА, якими користуються лікарі всього світу. Доведено, що правильно підібрані ефективні медикаментозні та не медикаментозні методи профілактики, які доповнюють один одного, суттєво впливають на прогноз хвороби та якість життя пацієнтів, що перенесли інсульт та ТІА.

Ефективна профілактика розвитку інсульту повинна обов'язково включати такі заходи:
 1. Щоденний контроль та ефективне лікування підвищеного артеріального тиску. Артеріальний тиск повинен бути не вищим 140 на 90 мм рт. ст. У пацієнтів з цукровим діабетом - 130 на 80 мм рт. ст.
 2. Обов'язковим є прийом ліків, які розріджують кров (антиагрегантів – після атеротромботичного інсульту та антикоагулянтів – після емболічного інсульту). Ці ліки призначаються лікарем для попередження тромбоутворення.
 3. Контроль та корекція рівня холестерину суттєво впливають на подальший розвиток та прогресування атеросклерозу. У пацієнтів з високим рівнем холестерину в крові обов'язковим є призначення засобів, що нормалізують його рівень у сироватці крові.
Зверніть увагу на зазначені нижче фактори, які також суттєво впливають на розвиток інсульту:
 • Паління - припиніть або, у крайньому разі, скоротіть кількість викурених за день цигарок. Пам'ятайте! Курці мають на 50% більше шансів перенести інсульт, аніж ті, хто не палить.
 • Алкоголь - зловживання алкоголем призводить до підвищення ризику розвитку геморагічного інсульту (крововиливу в мозку). Скоротіть вживання алкоголю до мінімуму або припиніть його вживання зовсім.
 • Ожиріння - надмірна вага негативно впливає на роботу серця і судин. У осіб з надмірною вагою та ожиріння часто буває підвищений артеріальний тиск і цукровий діабет. Перераховані фактори значно впливають на ризик розвитку інсульту. Для зниження цього ризику необхідні заходи з корекції маси тіла, які може Вам запропонувати лікар індивідуально.
Жодного дня без фізичного навантаження! Щоденні прогулянки пішки не менше 30 хвилин – оптимальний вид фізичного навантаження. Не уникайте цього. Рух – це життя!

Щоб прожити довге і здорове життя, треба приділяти увагу своєму організму і тоді не тільки інсульт, але і безліч інших небезпечних захворювань будуть нестрашні.
Источник: Міський невропатолог Юлія Матвієнко
Рекомендуем почитать
03.03
Совершенно не напрасно в повседневной жизни изнурительные и трудноразрешимые проблемы часто характеризуются сугубо медицинским термином «геморро ...  
07.11
При покупці світлодіодної лампи можна виявити лише її найочевидніші недоліки: явне мерехтіння або недостатню яскравість. У той же час, неявні недоліки ...  
20.09
Образовательный проект сети лабораторий Синэво — Curiosity Month — рассказал о наиболее частых заблуждениях относительно сдачи и исследова ...  
24.03
Запускаючи кампанію «Дякую, мамо!» напередодні Олімпійських ігор-2016 в Ріо, P&G знову виступає в ролі почесного спонсора мам. ...  
24.03
На жаль, чимало людей не просто плутають піст із звичайною дієтою, а ще й завдають своєму організму непоправної шкоди, адже далеко не всі «знежи ...  
19.01
Радиоволновое лечение получило распространение буквально за последнее десятилетие. Но самому методу гораздо больше лет. Он пришёл к нам из Америки, гд ...  
07.01
Традиции создавать сразу два аромата – «для нее» и «для него» – совсем не много лет. Первым, кто решился на такой  ...  
06.01
Современная мода демократична и может оправдать любое сочетание цветов. И все же для индивидуального стиля важна каждая мелочь! Итак, на что обращаем  ...  
03.11
Хвороба вимагає швидкого діагностування та негайного лікування, щоб уникнути негативних наслідків у вигляді ускладнень, і, врешті-решт, летального рез ...  
22.08
Волосы – визитная карточка женщины и главная ее гордость. Густые и блестящие, заплетенные в красивую косу или просто естественно уложенные, воло ...  
разместить рекламу
разместить рекламу
разместить рекламу

Використання матеріалів сайту дозволяється за умови обов'язкового вказівки активного, не закритого для індексації пошуковими системами, не скриптового гіперпосилання на сайт Полтава-Інфо - Poltava.Info, для друкованих видань - з формулюванням "за матеріалами сайту Poltava.Info".

Увага! Копіювання інформації із розділів Афіша Полтави, Заклади HoReCa, Здоров'я та краса, Каталог підприємств заборонене у будь-якому вигляді!

Адміністрація сайту Полтава-Інфо не завжди поділяє думку авторів статей і не несе відповідальності за зміст інформації, яка розміщується відвідувачами ресурсу.

© 2004-2024 "Полтава-Інфо" інформаційний сайт
Про нас
|
Розміщення реклами
|
Контакти
|
Зворотній зв'язок